Strüktürel Silikon Cepheler

Strüktürel Silikon Cepheler, Statik hesaplar doğrultusunda kesitleri belirlenen ayarlı galvanizli çelik ankrajlar ve özel çelik dübellerle betonarme sisteme ankre edilen düşey alüminyum kayıtlar ve bunlara bağlı yatay kayıtlardan kurgulanır.

İç mekandan bakıldığında alüminyum karolajın kapaklı giydirme cephe sistemlerindeki gibi algılanmasına karşın, cephenin dış yüzeyinden bakıldığında yaklaşık 15mm fugalı cam cama birleşim çizgilerinden oluşan kesintisiz cam cephe görüntüsü elde edilir. Cam paneller arasındaki sızdırmazlık EPDM fitil ve CE standardına sahip özel cephe yalıtım kimyasalları ile sağlanır.

Kullanım

Cephede kullanılacak yalıtımlı cam paneller ile strüktürel alüminyum sistemin kesit ve kombinasyonu binanın kullanım amacı, bulunduğu coğrafyadaki iklim şartları, mimari tasarım kriterleri ile, ısı, ışık ve gölgeleme katsayılarında aranan uygun performans değerleri göz önüne alınarak belirlenir.

Sistemde kullanılacak yalıtımlı camlar U.V. ışınlarından etkilenmeyen özel silikonlarla dolgusu yapılarak ve kademeli olarak imal edilirler. Sistem detayına göre imal edilen alüminyum kasetlere ısıcamlar fabrika ortamında mesafe sabitleyici özel bant ve cepheye özel yapıştırma silikonu ile yapıştırılır (bounding) ve emniyetli kürlenme periyodunun tamamlanmasının ardından montaj hazır hale gelir.

YALITIMLI CAMLAR

Sistemde kullanılacak yalıtımlı camlar U.V. ışınlarından etkilenmeyen özel silikonlarla dolgusu yapılarak ve kademeli olarak imal edilirler.

Strüktürel Silikon Cepheler

Sistemde, mutlaka yapıştırma silikonu ile dolgu silikonunun uyumu test edilerek, uyumlu komponentlerin bir arada kullanımının sağlanmasıyla, ilerleyen yıllarda meydana gelebilecek problemler engellenmelidir.

Strüktürel silikon cephe uygulamalarında da, kapaklı cephelerde olduğu gibi istenilen alanlarda açılır gizli kanat uygulamaları yapılabilmesi mümkündür.

Bize Ulaşın?

Profesyonel kadromuz ve üstün hizmet anlayışımızla hizmetinizdeyiz.