Alüminyum Kompozit Panel

Alüminyum Kompozit Panel

Alüminyum Kompozit Levhalar binaların deş cephe ve iç mekânlarında kullanılmak üzere geliştirişmiş yapı malzemesidir. Standart üretim ölçülerinin yanı sıra isteğe bağlı özel ölçülerde boyalı yüzeyi yüksek dayanımlı koruma filmi ile kaplanmış halde, ve yüksek yangın dayanım sınıfında da temin edilebilmektedir. Kompozit levha genellikle; dış yüzey 0,5 mm kalınlığında yüksek dayanımlı lumiflon bazlı fluorocarbon boyalı aluminyum levha, ara dolgu malzemesi 3 mm kalınlığında “yangına dayanıklı(tutuşmaz)” özel mineral dolgu/çekirdek, İç düzey 0,50 mm kalınlığında servis boyalı alüminyum levhadan oluşmaktadır.

Alüminyum Kompozit Panel Cephe Sistemi, duvar üzerine ısı izolasyonu (genellikle taşyünü + nem bariyer membranı tercih edilir) uygulandıktan sonra sistemin kendi konstrüksiyonu ile sağır cephelerin kaplanmasıdır. Taşıyıcı alüminyum profiller, özel alaşım alüminyum ankraj elemanları ile noktasal olarak yapıya tespit edilmektedir.

Alüminyum kompozit panel, çok çeşitli renk ve doku seçeneği, özel imalat formu verilebilme imkanı, hafifliği, dış hava koşullarına karşı dayanıklılığı ve estetikliği ile mimaride vazgeçilmez bir materyal haline gelmiştir.

Alüminyum levhalar, çeşitli kesitlerde ve istenilen renkte elektrostatik boyalı olarak metal bir konstrüksiyon üzerinde tıpkı alüminyum kompozit panel gibi uygulanabilmektedir. Binalarda opak yüzeylerin kaplanması adına bir alternatif teşkil eder.

Bize Ulaşın?

Profesyonel kadromuz ve üstün hizmet anlayışımızla hizmetinizdeyiz.