Güvenlik Camları

Güvenlik Camları

Laminasyonlu Camlar
Eşyaların ve kumaşların renklerinin solma nedeni olan ultraviyole (UV) ışınlarının geçişini %97 oranında engeller. Isı yalıtımlı bütün cam ünitelerinde de kombinasyon olarak kullanılabilir.

Lamine cam üretimi 0.38 mm kalınlıkta renksiz PVB ile yapılmaktadır. Yönetmelikler ve proje şartnamelerinin gereklerine uygun olarak 0.76, 1.14 veya 1.52 mm kalınlıkta yapılabilir.

Lamine Cam, kırılma halinde parçaları yerinde tutarak, yaralanma risklerini azaltır. Lamine Cam, bir taraftan diğer tarafa istenmeyen geçişleri önlenmesi veya geciktirmesi açısından, hırsızlık veya saldırı gibi tehlikelere karşı can ve mal güvenliği sağlar.

Ses Yalıtımı
Lamine Cam ile, gürültünün bir taraftan diğer tarafa geçişi azaltılır.

UV Kontrolü
Lamine Cam, eşyaların ve resimlerin renklerinin solmasının başlıca nedeni olan kısa dalga UV ışınlarının geçişini engeller.

Kurşun Geçirmez Camlar
Güvenlik Camları, Kurşun Geçirmez Cam ve Kontra Saldırı Üniteleri can ve mal güvenliğinin sürekli gündemde olduğu bankalar, karakollar, müzeler, askeri binalar ve diğer resmi kuruluşlar, psikiatri koğuşları, kuyumcular vb. gibi yerlerde kullanım amacına uygun olarak üretilmiş, denenmiş ve kalibre edilmiştir. Güvenlik Camları, Kurşun Geçirmez Cam ve Kontra Saldırı Üniteleri suçun önlenmesi, suçlunun eylem sonrasında yakalanmasının kolaylaştırılması amaçlarına yöneliktir.

Güvenlik Camları, Kurşun Geçirmez Cam ve Kontra Saldırı Üniteleri polyvinil butiral (PVB) veya polikarbonat ara katmanlı laminasyonlu birleşimlerdir. Gerektiğinde cam plakalar temperli olarak da kullanılabilir. Kurşun geçirmez camlarının topyekün direncinin belirlenmesi, cam ile taşıyıcı doğramanın birlikte değerlendirilmesiyle mümkündür.

Yangına Dayanıklı Camlar
Yangın camı ateşin sıcaklığını tutan ve bütünlüğünü muhafaza eden çok katlı lamine edilmiş şeffaf bir cam türüdür.
Yangından koruma derecesine göre 15 – 62 mm arası kalınlıklarda olabilir.

Yangına 120 dakika dayanıklı cam ateşe maruz kaldığında optikliğini kaybetmez float teknolojisi ile üretilmiştir.1200°C ısı şokuna dayanıklıdır. Camlar çelik alüminyum ve ahşap çerçeve ile kullanılma özelliğine sahiptirler.

Uygulama Alanları: Yangın kapıları, asansör kapıları, ayırıcı duvarlar, bina cepheleri, çatı

Bize Ulaşın?

Profesyonel kadromuz ve üstün hizmet anlayışımızla hizmetinizdeyiz.